Kalemin sonu mu geliyor?

Kurşun ve tükenmez kalem üreticileri, akıllı telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların çağında yazı araç-gereçlerini satabilmenin yollarını arıyor.
WSJ Türkiye’nin haberine göre, Crayola LLC ve Staedtler gibi bazı şirketler, dijital devrimi elektronik ürünleriyle karşılıyor. Crayola’nın Digitools adını verdiği araçlar plastik, silgi benzeri uçlara sahip ve çocukların tabletlerinde çizimler yapabilmesini sağlıyor. Ayrıca bu plastik uçlu aletlerlerden aldığınızda, bedava olarak tabletinize yükleyebileceğiniz bir Crayola uygulaması bulunuyor.
Crayola gibi Staedtler’in de dijital devrime ayak uydurabilecek bir ürünü bulunuyor. Digital Pen 990 isimli bu ürün, sıradan tükenmez kalemler gibi çalışıyor olsa da yazılı olan her şeyi anında elektronik dosyalara çevirebiliyor. Deftere takılan bir alıcı sayesinde yaklaşık yüz sayfa 30 farklı dilde kopyalanıp depolanabiliyor.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>