Google Çeviri’de son nokta!

Google, Google Translate servisini güncellemesi ile artık kullanıcılar fotoğraf ile çeviri özelliğine kavuştu. Bu güncelleme sayesinde artık hiç bilmediğiniz bir dilde yazan tabelayı Google’ın Translate servisini kullanarak istediğiniz dile çevirtebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

Google Translate ’e gelen fotoğraf ile çeviri özelliğinin arkasında yatan teknoloji ise Word Lens olarak açıklandı. Google’ın Word Lens teknolojisi şimdilik sadece İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Portekizce için geçerli olsa da yakında geleceği düşünülen güncelleme ile sisteme yeni dillerin ekleneceği ve servisin kullanımının artacağı düşünülüyor.

Tüm bunların yanında canlı çeviri özelliğine de yeni güncellemesi ile hız kazandıran Google artık çeviriye ihtiyaç duyduğunuz anlarda size çok daha hızlı hizmet veriyor. Google Translate ’in yeni sürümünün birkaç gün içerisinde IOS platformlarında yerini alacak ancak yapılan açıklamaya göre görünen o ki IOS kullanıcıları bu özelliğe Android kullanıcılarına göre çok daha yakın zamanda ulaşacak.

(milliyet)

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

Yorumlar: Kapalı _ Kaynak: İnternet Haber, Dergi ve Gazeteler